Незакріплення на законодавчому рівні ЗНО - загроза його існування

Протягом нашої з вами незалежності гуманітарна складова України перебувала у страшному, можна сказати в катастрофічному стані. Якщо культурна сфера досі поза рамками діяльності наших чиновників та народних обранців, то на перешкоді реформи освіти часто стоїть політизація питання, звичайний популізм чи елементарне нерозуміння питання. Протягом останніх двох років боротьба за якість освіти та подолання корупції у вищій школі, почала приносити відчутні плоди. Завдяки одному з компонентів - зовнішньому незалежному оцінюванню знань, талановитий учень, який не має заможних чи впливових батьків, отримує шанс вступити до будь-якого вищого навчального закладу, незалежно від його престижності. Якщо на початку запровадження ЗНО суспільством сприймалося дещо насторожено, то після першої вступної кампанії позитивним стала вдячність випускників та результати талановитих дітей при їх вступи до ВУЗів. Нажаль, саме доті коли це приносить позитивні зрушення, досі відкритим залишається питання законодавчого врегулювання ЗНО, неприйняття законопроекту, який би вичерпав предмет дискусії про легітимність тестування, робить реформу слабкою як ніколи.

3 коментарі

Андрій Круглашов
Позитивна роль, поза сумнівом, є. Але сама сис. тестування вимагає вдосконалення. Адже тест - нетворчий, репродуктивний.
Юрій Хорунжий
до kruglashov: Я на мою особисту думку тут не потрібно творчості, це ж тест на знання а не на творчість. Знаєш не знаєш, приняли або до побачення. Творчість свою вже потім покажеш.
Юрій Хорунжий
до Микола: а про тупість перших курсів тут можна подивитсь з різних сторін. - Перша це недолугість нашої середньої освіти, а проблема тут у вчителях які не хотять розвиватись, вони залишаются на свому рівні, рівні 5 курсу педфакультету, і жодного розвитку не помічаєтся. - по-друге це дивлячись який вуз, бо вузів ціла купа і немає жодної конкуренції. Якщо дивитсь минулорічну вступну компанію бо відомо що лише 8 Вузів в Україні підняли мінімальну планку балу сертифікату. І того в ті вузи які не підняли цю планку вступал люди із 125-150 балами, а це вже рівень 3. Плюс контрактники, у них конкурсу практично немає. І вічна проблема пільговиків і цільвиків. Але про все це потім. Як підсумок це вже вузи вині в тому кого вони собі набирають. П.С. Доречі про перший курс,викладачі які є мене знайомі говорять протилежну річ, що останні перші курси більш менш людські, і що ЗНО робить свою справу
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте